WYSZUKIWARKA ODCIENI PODKŁADÓW

Znajdź perfekcyjnie pasujący do Twojej karnacji podkład – bez wychodzenia z domu. Wybierz swój rodzaj karnacji, sprawdź jakie widzisz u siebie tony. Możesz kierować się zdjęciami i wybrać modelkę, która ma urodę najbardziej zbliżoną do Twojej. Podążaj za naszymi wskazówkami, a na pewno znajdziesz swój idealny odcień.


KROK 1: ODKRYJ TON SWOJEJ CERY

Wśród odcieni podkładów MAC znajdziesz następujące oznaczenia: NW, N, NC oraz C. NW to Neutral Warm, czyli ciepły, neutralny, N – Neutral, czyli po prostu neutralny, Neutral Cool – zimny, neutralny oraz Cool – zimny. Przyjrzyj się sobie w naturalnym świetle, bez makijażu. Sprawdź jakie tony u siebie widzisz: różowawe czy złociste? Jeśli zauważalne są oba – wybierz ten, który dominuje.

Warto też zapamiętać, że w podkładach NC dostrzeżemy więcej żółtych pigmentów, a w NW, różowych, a nawet pomarańczowych w zależności od tego z jak ciemnym podkładem mamy do czynienia.

TON RÓŻOWAWY

Wybierz podkłady o oznaczeniach NW oraz N. Można je opisać jako bogate, ciepłe, miedziane i mahoniowe.

Neutral Warm Light
Neutral Warm Medium
Neutral Warm Medium
Neutral Warm Deep Dark
TON ZŁOCISTY

Odcienie NC oraz C pasują do tonów złocistych, ale można je również opisać jako karmelowe, szamapańskie oraz opalone - słoneczne odcienie.

Neutral Cold Light to Medium
Neutral Cold Light
Neutral Cold Light
Neutral Cold Light

KROK 2: WYBIERZ ODCIEŃ


Jeśli już wiesz jaki jest ton Twojej skóry, skorzystaj z poniższej wyszukiwarki i znajdź odcień, który najlepiej będzie do Ciebie pasować. Wystarczy, że wybierzesz swoją karnację (po lewej) oraz ton (po prawej). Powodzenia!